İstanbul Fotoğraf Galerisi

GEÇMİŞ SERGİ

İstanbul Fotoğraf Galerisi şehrin sanatsal anlamda en harekeli bölgesi olan Beyoğlu’nda, nitelikli eserlere yer vermek ve fotoğraf sanatını ve sanatçılarını toplumun her kesimine ulaştırmak amacıyla sergiler düzenlemektedir.

Usta fotoğraf sanatçılarının yanı sıra, genç kuşak temsilciler ve birlikte üretme yolunda biraraya gelmiş kollektif oluşumların da kendi işlerini sunabilecekleri bağımsız bir sanat alanı olmayı hedeflemektedir.

SERGİ ALANI

SERGİ ALANI
GALERİ KİRALAMA ŞARTLARI

Kas. 10, 2017-Kas. 10, 2017

GALERİ KİRALAMA ŞARTLARI

Sergi salonunun kira ücreti üç haftalıktır. Ücretinin en az yarısının sergi onayından hemen sonra ödenmelidir. Kalan kısmı sergi bitimine kadar ödenir.

Sergi salonun bulunduğu bina duvarına 150 x 50 cm çift taraflı baskı vinil, bina girişe konulan

70 x 200 cm roll-up ile galeri girişine 60 x 180 cm roll-up vinil baskılar ile 100 adet A4 tanıtım metni basımı ve tasarım uygulamaları fiyata dahildir.

Yazılı metinler sanatçıya aittir. Galeri basın bültenlerinin gönderimi ve hazırlanmasını karşılar.

Eser satışından galeri % 30 komisyon alır. Var ise masraflar düşüldükten ve KDV’siz fiyat üzerinden.

Fiyata kokteyl dahildir. 5 şişe kırmızı, iki çeşit meyvesuyu, 1 litrelik maden suyu, çeri domates, taze kaşar, kokteyl zeytin, kraker, cips, bağdem yada yaban mersininden oluşuyor. Hizmet için 1 garson.

Galeri, sergiden 15 gün öncesinden web sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurusunu yapar. Facebook üzerinden etkinlik oluşturur.

Sanatçı sergilenen eserleri hakkında özel söyleşi yapmak isterse 25 kişilik oturma düzeni, perde, projeksiyon, çay ve kahve ikramı galeri tarafından ücretsiz karşılanır.

İki bin kişilik mail listesine e-davetiye gönderimini yapar.

Sergiye dâhil olan eserlerin galeriye geliş ve sergi sonrası galeriden sanatçıya gidiş masrafları sanatçı veya sanatçılara aittir.

Galeri Pazar - Pazartesi hariç her gün 11.30–19.00 saatleri arasında açık olacaktır.

Sergi sırasında eser ve eserlere gerekli özeni gösterecekse de yapıtların fiziksel özelliklerinden dolayı gelebilecek bir zarardan galeri sorumlu tutulamaz. Sanatçılar eserlerinin değer bedeli üzerinden istedikleri özel sigorta şirketine sigorta ettirebilirler.

Galeri kirası ve yukarıda belirtilen hizmetler dahil fiyatımız 3.000 TL’dir. KDV hariçtir.

Kurumlar ve eser satışı olmayan sergiler için kiralama ücreti 4.000 TL’dir. KDV hariçtir.

01 Haziran - 31 Ağustos ayları arası 2.400 TL’dir. Kdv hariçtir.

SERGİ ALANI

Giriş Bölümü

1.Duvar: 8,45 metre, 2.Duvar; 2,50 metre, 3.Duvar: 2,70 metre

Arka Bölüm

1.Duvar: 6,70 metre, 2.Duvar; 2,17 metre, 3.Duvar: 1.95 metre, 4.Duvar: 1.78 metre, 5.Duvar: 2.75 metre 6.Duvar: 1.10 metre

BAŞVURU İÇİN

Sergi fotoğraflarınızın en az yarısını, biografi ve sergi metni ile birlikte info@istanbul-fotografgalerisi.com adresine gönderiniz.