İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

ERTUĞRUL İSMET ÖRS

GÖSTERİ
YETERSİZ BAKİYE
ERTUĞRUL İSMET ÖRS

Tarih & Saat: Mart 15, 2018, 7:30 ö.s.

YETERSİZ BAKİYE

Yetersiz Bakiye, İstanbul'da ki metro hatlarını kullanan insanların yolculuğa dair fotoğrafların yer aldığı bir çalışmadır.

Fotoğraflar adeta günümüz Türkiye'sinin sosyo ekonomik ve siyasi durumunu gözlerler önüne serer. Metro içini yansıtan fotoğraflar, Ülkemizde süren kısır iç siyasetin ayrışmanın belgeleri gibidir. Bu proje,yaklaşık 3 yıllık devam eden bir çalışmanın ürünleridir.

ERTUĞRUL İSMET ÖRS

Herşeyi merak eden kişiliğim başıma türlü belalar açsa da bunlardan en güzeli sanırım çocukken yaş günümde hediye olarak aldığım oyuncak fotoğraf makinasına ilk taktığım filimden sonra geldi.

Gençlik yıllarımı geçirdiğim Askeri okul hayatımda Okulun fotoğrafçılık klübünde ufak ufak farklı bir dünyaya girdiğimi hissediyordum. Deniz kuvvetlerinin foto filim komutanlığının açtığı fotoğraf eğitimini aldıktan sonra artık hem iyi bir makinam hemde bu işi geliştirecek imkanların sahibi oldum.Emekli olduktan sonra özel sektörde çalıştığı kurumlarda bu hobiyi geliştirmek, meraklıları bir araya toplamak için fotoğraf kulüplerinin kurulmasına ve faaliyet göstermesine öncülük yaptım.

Bu sayede, bir çok fotoğraf akademisyeni, ustası ve hocalarını tanıma ve onlardan ders alma ve projelerine, atölyelerine katılma fırsatı buldum. Fotoğraf organizasyonları, sergiler düzenledim. Temel fotoğraf eğitimleri vererek bu güzel hobinin yaygınlaşması için çalıştım.

Fotoğrafın Türkiye’deki en köklü derneği İFSAK üyesiyim.