İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

WAYNE WANG

FİLM GÖSTERİMİ
SMOKE
WAYNE WANG

Tarih & Saat: Mart 14, 2015, 7:30 ö.s.

SMOKE

Senaryosunu ünlü yazar Paul Auster’ın yazdığı ve yönletmenliğini Wayne Wang‘ın yaptığı 1995 yapımı bu filmin gösterimine tüm fotoğraf ve sinema sevenleri bekliyoruz.

Auggie Wren, Brooklyn’de, 7. Cadde ile 3. Sokak'ın kesiştiği köşede küçük bir tütün mağazası işletmektedir. 13 yıldır her sabah dükkânın karşısındaki köşede bir fotoğraf çeker. Elindeki yaklaşık 4000 fotoğraf, mekanın aynı kaldığının ama insanların sürekli değiştiğinin bir göstergesidir. Burası kocaman dünyada küçük bir köşedir; Auggie’nin köşesi. Yazar Paul Benjamin dükkânın devamlı müşterileri arasındadır. Bir gün Auggie’nin fotoğraflarına bakarken, karısının ölümünden birkaç saat önce çekilmiş bir karede kendini görür ve o anda aklında bir öykü oluşur.

WAYNE WANG

Yönetmen: Wayne Wang
Senarist: Paul Auster
Oyuncular: Harvey Keitel, William Hurt, Forest Whitaker, Daniel Auster, Stockard Channing
Yapım yılı: 1995
Süre: 112 dakika
Dil: İngilizce
Altyazı: Türkçe