İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

M. CEVAHİR AKBAŞ & BEKİR DİNDAR

SUNUM & SÖYLEŞİ
ŞEHRE BAKMAK
M. CEVAHİR AKBAŞ & BEKİR DİNDAR

Tarih & Saat: Kas. 29, 2016, 7:30 ö.s.

ŞEHRE BAKMAK

Kentlerin hızlı değişiminden şüphemiz olmadığı şu günlerde, fotoğraf makinelerini İstanbul ve çevresindeki hikayelere yönelten Bekir Dindar ve M. Cevahir Akbaş, projelerinde bir yandan tanık oldukları değişimlere dikkat çekerken bir yandan da insanın kentle ilişkisi üzerinden gelecekle ilgili sorularını sormaya çalışıyor.

M. CEVAHİR AKBAŞ & BEKİR DİNDAR


Mustafa Cevahir Akbaş

1985 İstanbul doğumlu olup, 2013 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Fotoğraf bölümüne başlamış ve eğitimine devam etmektedir. Kavramsal Çalışmalar ve Sosyal belgesel konularında İstanbul’un güncel meselelerine odaklanarak projeler üretmektedir.

Fuam kapsamında Marcus Shaden ve Frederic Lezmi’nin gerçekleştirdiği Photobook Master Class workshop’unda İstanbul Express Ways isimli maket kitabı üretmiştir.

Bekir Dindar

İstanbul da doğdu. Bahçeşehir Üniversitesi Elektronik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde Lisans Eğitimini tamamladı. Çalışma hayatı ve amatör fotoğrafla geçen 4 yılın ardından fotoğraf'ı yaşamının tam ortasına koymuş ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümüne, hala devam etmekte olan eğitimine başlamıştır.

Kent ve kent yaşamına dayalı gözlemelere dair belgesel fotoğraf çalışmalarıyla ilgili olan Bekir Dindar'ın düzenlediği bireysel, katıldığı bir çok karma sergi ve projeler bulunmaktadır.