İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

YUSUF DARIYERLİ

GÖSTERİ & SÖYLEŞİ
PANAYIR
YUSUF DARIYERLİ

Tarih & Saat: Şub. 20, 2015, 7:30 ö.s.

PANAYIR

Yusuf Darıyerli Panayır adlı Fotoğraf Gösteri ile İstanbul Fotoğraf Galerisinde.

Günümüzde artık yavaş yavaş yok olmaya başlayan değerlerimizden biri olan panayırları Yusuf Darıyerli 10 yılı aşan bir sure fotoğraflamış ve kitaplaştırmıştır. Sanatçının hayatında özel bir yeri olan bu kişisel projesi siyah-beyaz fotoğraflardan oluşmaktadır.

Ayrıca sanatçı, Taşra Fısıltıları adlı devam eden projesinden fotoğraf örneklerini bizlerle paylaşacaktır.

Yusuf Darıyerli’nin Panayır Önsözü

Toprak çimen ve gökyüzü arasında, şimdi ve burada olana gözlerimle dokunuyorum. Pehlivanköy’de panayırın içinden tren geçiyor; camında bir çocuk gülünç bir resme bakar gibi gülümsüyor... Kasabadan kasabaya zamansız bir öz arayışında sürükleniyorum. Şu orta yerdeki güleç yüzlü çaycı çocuk; “Çek Abi!.. Fotoğrafımı göndermesen de çek!. Benden sana hatıra olsun!..” diyor, herşeyin bilgece farkındaymışcasına...

YUSUF DARIYERLİ

Düzce’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Bilgisayar programcısı ve sistem analist olarak çeşitli kuruluşlarda çalıştı. 1990′larda bir yandan fotoğrafla ciddi olarak ilgilenmeye başladı ve 2000 yılında tüm zamanını, enerjisini fotoğrafa ayırmaya karar verdi. Serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta, ağırlıklı olarak belgesel nitelikli, kişisel fotoğraf projeleri yürütmektedir.