İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

H-ART COLLECTIVE

GÖSTERİ & SÖYLEŞİ
MOBİL FOTOĞRAF
H-ART COLLECTIVE

Tarih & Saat: Ara. 11, 2015, 7:45 ö.s.

MOBİL FOTOĞRAF

Mobil fotoğrafçılığın Türkiye’de ki başarılı temsilcilerinden H-Art Collective fotoğrafçılarının biraraya gelme sürecleri, amaçları, geleceğe yönelik ortak proje ve hedefleri ile ilk sergileri “Mobile” üzerine fotoğraflar eşliğinde bir söyleşi gerçekleştiriyoruz. 11 Aralık cuma günü saat 19.45’de başlayacak olan etkinliğe tüm fotoğraf sever ve meraklılarını bekliyoruz.

H-ART COLLECTIVE

H-artcollective sokak fotoğrafçılığı alanında mobil araçlarla üretim yapan kolektif bir fotoğraf oluşumudur. 2014 yılında, bu alanda birlikte üretme, dayanışma ve ortak projeler oluşturma amacıyla bir araya gelen fotoğrafçılar tarafından kurulmuştur.
Fotoğraf çeken mobil cihazlar fotoğrafın sınırlarını ve yönünü değiştirerek yeni bir akım yaratmıştır. Mobil Fotoğraf sürekli etkileyici bir üretim ile beslenen, giderek büyüyen küresel bir harekete dönüşmüş ve tüm fotoğraf hareketlerinin yanında yerini almayı başarmıştır. Ayrıca mobil cihazların kolayca ve herkes tarafından kullanılması sadece belli kişiler tarafından üretilen fotoğrafın herkes tarafından üretilmesine olanak sağlamıştır. Fotoğraf çekme eyleminin tabana yayılması, çok fazla fotoğraf üretilerek imaj çöplüğü oluşturmakla birlikte, fotoğraf alanında yeni yaklaşımların ve deneysel çalışmaların ortaya çıkmasına imkan vermiştir. Sokakta fotoğraf çekilmesinin mobil araçlarla icra edilmesi, fotoğraftaki zaman ve mekan öğelerini değiştirmiş, fotoğrafın daha da zenginleşmesini sağlamıştır. H-art Collective, bu alanda icra edilecek özgün çalışmaların ve deneysel yaklaşımların peşindedir. Kolektif, yeni fotoğrafçılarla büyümeyi hedefleyerek, mobil sokak fotoğrafçılığı alanında yenilikçi çalışmalara imza atmayı ve bu deneyimleri diğer fotoğrafçılarla paylaşmayı amaçlamaktadır.