İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

TİMURTAŞ ONAN FOTOĞRAF ATÖLYESİ

GÖSTERİ
IŞIK VE GÖLGE
TİMURTAŞ ONAN FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Tarih & Saat: Şub. 17, 2015, 7:30 ö.s.

IŞIK VE GÖLGE

Işık ve gölgenin fotoğrafı nasıl beslediğini görebilmek zaman ve çaba gerektiren bir beceri. Bizlerin, Işık Gölge ekibi olarak Timurtaş Onan ile yaptığımız çalışmalarda bu etkiyi tanıyabilmek ve kullanabilmek için uzun bir yol yürüdüğünü düşünüyorum. Sabahın erken ışıklarıyla başlayan, İstanbul’un ince zarif sokaklarından, yıllara ve değişime rağmen ayakta durmayı başarabilmiş asil yapılarından, yaşadıkları semtin rengini taşıyan insanlarından, her semtin tadından, tınısından gün batımına doğru geçilen bir yol. Tarihin, kültürün, insanın, fotoğraflanan “an”a ne değer kattığını sorgulamayı öğrendiğimiz, saygı göstermeden ve sevmeden fotoğraf çekilemeyeceğini öğrendiğimiz bir yol. Timurtaş Onan’la fotoğrafı, müziği, sinemayı ve yaşadığımız şehri tekrar gördük, daha başka sevdik. Sonsuz özverisine, fotoğraf uğraşımıza kazandırdığı büyülü dokunuşa teşekkürü borç biliriz.

Işık & Gölge Atölyesi Grubu adına Eser Belül

TİMURTAŞ ONAN FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan'ın ilk üç dönem Işık ve Gölge atölye katılımcılarının siyah beyaz fotoğraflarından oluşan gösterisine tüm sanatseverleri bekliyoruz.