İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

İSMAİL TARHAN

PORTFOLYO SUNUMU
FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ-7
İSMAİL TARHAN

Tarih & Saat: Mart 23, 2016, 7:45 ö.s.

FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ-7

Genç fotoğrafçı arkadaşların üretimlerini paylaşmalarına katkı sağlamak ve kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam oluşturmak amacıyla yapılmakta olan etkinlikte genç fotoğrafçılar, fotoğrafa başlama sürecini ve etkilerini, gelecekte ki hedeflerini ve beklentilerini fotoğraf çalışmaları eşliğinde anlatmaktadırlar. Bu ay ki konuğumuz 1988 doğumlu, Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü öğrencisi İsmail Tarhan. Sokak fotoğrafı ve kısa belgesel fotoğraf serilerinin yanında ses ve hareketli görüntüler kullanarak interaktif işler üretmektedir.

İSMAİL TARHAN

1988 yılında İstanbul’da doğdum. Fotoğraf ile ilk tanışmam 2003 yazında Kadıköy Evlendirme Dairesi ile olmuştur. Karanlık odaya film getir-götür ile başladım ve sırasıyla film yıkama, fotoğraf çekme, fotoğraf satma işleri yaptım. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fotoğraf Bölümü’ne girdim. Dergiler için röportaj fotoğrafı, sanatçılar için reprodüksiyon fotoğrafları, etkinlik ve konser fotoğraf-videoları çektim. Yine bu süreçte ağırlıklı olarak sokak-an fotoğrafı olmak üzere, kısa belgesel fotoğraf serileri, ve fotoğraf-ses ilişkisi üzerinden işleyen interaktif işler ile meşgul oldum ve olmaktayım. Üretiminde olduğum bu işler yıllar içerisinde çeşitli karma sergilerde bulundu ve 2015 Nisan ayında “çocukça şeyler” isimli ilk kişisel sergimi açtım. Şu an da okulumun bitirme projesi ve bundan bağımsız olarak devam eden 3 farklı proje üzerinde çalışıyor-üretiyorum.