İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

ASLI ÇELİKEL HUSOVIČ

PORTFOLYO SUNUMU
FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ-5
ASLI ÇELİKEL HUSOVIČ

Tarih & Saat: Ara. 22, 2015, 7:45 ö.s.

FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ-5

Genç fotoğrafçı arkadaşların üretimlerini paylaşmalarına katkı sağlamak ve kendilerini ifade edebilecekleri bağımsız bir sanat ortamı oluşturmak amacıyla düşünülmüş bir etkinliktir.

Fotoğrafa Genç Bakış etkinliğimizde bu ay Marmara üniversitesi fotoğraf bölümünden 2014 yılında proje birinci olarak mezun olan Aslı Çelikel Husovič'i konuk ediyoruz.

Fotoğrafa başlama süreçi ve etkileri, gelecek hedefleri ve beklentileri üzerine fotoğraflar eşliğinde söyleşi gerçekleştirecek.

ASLI ÇELİKEL HUSOVIČ

1988 yılında Ankara'da doğan Aslı Çelikel Husovič, 2006’da Antalya Anadolu Turizm Meslek Lisesinden mezun oldu. 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesinden mezun olup gerçekleştirmek istediği kariyer için Marmara üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümüne girdi. 2012 yılında TRT Belgeselde ‘Modanın Yüzyılı’ adlı belgesel programında fotoğraf ve video editörü olarak çalıştı. Mim sanat merkezinde temel fotoğraf üzerine gönüllü eğitmenlik yaptı. Okul dönemi boyunca başta, Pera Museum, Istanbul: Connecting the Dots olmak üzere Tüyap Artist Uluslararası Sanat Fuarı gibi karma sergilere katıldı. 2014 yılında proje birincisi olarak mezun oldu. Akdeniz Üniversitesi’nde Behice Başak Öz’ün ‘’Türkiye’de toplumsal cinsiyet bağlamında kadın sanatçılar ve kadın kimliklerinin güncel sanatta yansımaları ‘’ konulu tezinde ‘’kimlik ve iktidar’’ bağlamında iki çalışması yer aldı. Berlin’de Michelle Kliem’ın yazmakta olduğu 2015’te yayınlanan „Turkish protest culture on the example of the gezi park protests in Summer 2013“ konulu tezinde ‘’ Occupygezi in Istanbul ‘’ fotoğraf çalışmaları yer aldı. Kasım 2013 ‘ten beri devam eden ve 5 fotoğrafçı ile oluşturduğu 17:00 / 5 PM projesinde yer alan Aslı Çelikel Husovič , büyüyerek ilerleyen proje kapsamında fotoğraf çalışmalarını sürdürmektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde fotoğraf alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.