İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

ÖMER TEVFİK ERTEN

PORTFOLYO SUNUMU
FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ / 13
ÖMER TEVFİK ERTEN

Tarih & Saat: Nisan 28, 2018, 7 ö.s.

FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ / 13

Genç kuşak fotoğrafçıların üretimlerini paylaşmalarına katkı sağlamak ve kendilerini ifade edebilecekleri bağımsız bir sanat ortamı oluşturmak amacıyla düşünülmüş bir etkinliktir.

Bu ayın konuk genç fotoğrafçısı Galata Fotoğrafhanesi Belgesel Fotoğraf Akademisi 9. Dönem öğrencisi Ömer Tevfik Erten. Ömer Tevfik, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği politikaları üzerine belgesel seriler yapmaktadır. Bu seriler çeşitli basılı ve internet mecralarında yer almaktadır.

ÖMER TEVFİK ERTEN

2013 yılından bugüne yürüttüğü “Geziden Ohal’e Türkiye’de Trans Kimlikler” projesinin ilk sergisi “transevi”ni Karşı Sanat Galerisi’nde açan fotoğrafçı Ömer Tevfik Erten, Trans Misafirhanesi ve misafirlerinin görsellerinden oluşan çalışmasında, transfobik nefret suçlarına karşı mücadelede, şiddeti deneyimleyenleri kurbanlaştırmayan ve aynılaştırmayan bir söylem kullanmanın önemini vurgulamıştı. 'Trans Kimlikler' projesinin devamında yer alan ''Burçak'' serisi ile görsel dildeki erilliği sorgulayan fotoğrafçı, 'cinsiyetsiz bakış açısı mümkün mü' sorusunu tartışıyor.

Erten’in çalışmaları Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı, CerModern, Mamut Art Project, Studio X İstanbul’da sergilendi.