İstanbul Fotoğraf Galerisi

ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi yıl boyunca yaşayan bir sanat ortamı yaratmak için birçok etkinliğe ev sahibi yapacaktır. Bu kapsamda Galeri’de; sergiler, yerli-yabancı konuk sanatçı söyleşileri, fotoğraf ve film gösterimleri, kitap lansmanları, imza günleri ve genç kuşak sanatçıların da kendi işlerini sundukları “Fotoğrafa Genç Bakış” etkinlik serisi ile fotoğraf severlere yönelik birçok etkinlik düzenlenecektir.

CAN GÖRKEM HALICIOĞLU

PORTFOLYO SUNUMU
FOTOGRAFA GENÇ BAKIŞ / 11
CAN GÖRKEM HALICIOĞLU

Tarih & Saat: Kas. 23, 2017, 7:30 ö.s.

FOTOGRAFA GENÇ BAKIŞ / 11

Genç kuşak fotoğrafçıların üretimlerini paylaşmalarına katkı sağlamak ve kendilerini ifade edebilecekleri bağımsız bir sanat ortamı oluşturmak amacıyla düşünülmüş bir etkinliktir.

Bu ayın konuk genç fotoğrafçısı Can Görkem Halıcıoğlu. MSGSÜ Fotoğraf Anasanat Dalı yüksek lisans öğrencisi olan sanatçı, otomobil ve modifiye tutkunlarının hayat hikâyeleri, bu kişilerin otomobilleriyle kurdukları ilişkileri konu alan, bu yılın Mamut Art Project’in dikkat çeken işerinden biri olan Tofaşk’ serisi ve diğer projeleri hakkında bir sunum gerçekleştirecektir.

CAN GÖRKEM HALICIOĞLU

1989 yılında Muşta doğdu. Çocukluğunu, Türkiye’nin farklı bölgelerinde farklı kültürlerle iç içe geçirdi. 2008-2010 yılları arasında işçi ve emek odaklı sosyal belgesel ve portre fotoğrafları üretti. 2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf bölümündeki eğitimine başladı. Çalışmalarında ağırlıklı olarak içinde bulunduğu toplumun alt kültürlerini odağına alan sanatçı, kentte ve kırsalda yaşamı gözlemleyerek hikayeler üretmeye devam ediyor. Hikayeleri birçok karma sergide, festivalde, basılı ve dijital yayında yer aldı. Katıldığı sergiler ve yayınlar arasında San Francisco da düzenlenen Baykuşun Gezisi adlı karma sergi, 2014 yılında birincisi düzenlenen İstanbul Fotoğraf Festivali, İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali ve CallingMag yer alıyor. Görkem Halıcıoğlu, MSGSÜ Fotoğraf Anasanat Dalı yüksek lisans öğrencisi olarak eğitimine, Eyüboğlu Kolejinde minik fotoğrafçıları eğitmeye ve yeni hikayeler üretmeye devam ediyor.