İstanbul Fotoğraf Galerisi

EDİSYON SATIŞ

İstanbul Fotoğraf Galerisi, satışı yapılan sınırlı sayıda basılmış fotoğraf eserini, uluslararası standartlarda koleksiyon kalitesinde basımını sağlayıp, orijinal olduğu belgeleyecek sertifikası ile birlikte teslimini gerçekleştirir.


Galeride yapılacak ödemelerde

Bonus karta 6 taksit

SINIRLI SAYIDA FOTOGRAF BASKISI

Baskı sayısını sınırlamak, fotoğrafın bir sanat eseri olarak değerlenmesine ve orijinal bir eser olmasına katkı sağlamaktır. Bir sanatçı, eserinin kaç adet basılacağını belirler ve o adetle sınırlandırır. Sertifika ilede bunu garanti eder. Eserler satıldıkça piyasa değeri yükselir ve zamanla değer kazanır.

FINE ART BASKI KALİTESİ

Fotoğraf baskıları; 11 renkli HDR mürekkep sistemli Epson StylusPro 9900/7900 ile zengin renk tonlarında, müze kalitesinde ve uzun ömürlü Hahnemühle’nin ürettiği %100 pamuk elyaflı asit içermeyen özel FineArt kağıtlara yapılmaktadır. İstendiği takdirde çerçeve, diasec ve forekse sıvama gibi sunum yöntemlerinde destek verilmektedir.

SERTİFİKA VE HOLOGRAM

Sertifika, bir fotoğraftan hangi boyutta, kaç adet basılacağını taahüt eden sınırlı sayıda bir eser aldığınızı garanti eden belgedir. Her bir eser aynı seri numaralı çift hologram içerir. Hologramlardan biri eserin arkasına, diğeri ise sertifikaya yapıştırılır. Seri numarasını Hahnemülle’ye bağlı olan www.myartregistry.com sitesinde online kayıt altına alarak eserin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

EDİSYON BAŞVURU

TİMURTAŞ ONAN

STANKO ABADZIC

CEM TURGAY

TAMER SERBAY

IMRE SZABÓ

ŽELJKO KOPROLČEC

DİNÇER DÖKÜMCÜ

İLKNUR CAN

MEHVEŞ LELİÇ

TUNCER TUNÇ

HAKAN ÇINAR

EMRULLAH EYVALLAH

SEVİL ALKAN

İSTANBUL

İSTANBUL

PARÇALAR - İŞARETLER

PARÇALAR - İŞARETLER

ERHAN ŞERMET

Fotoğraflarımın büyük çoğunluğu doğup büyüdüğüm ve halen yaşamakta olduğum şehir olan İstanbul ve çevresinden. Amacım fotoğraf çekmek olsun olmasın, yanımda her zaman çok göze batmayan bir fotoğraf makinesi ve iki ya da üç ufak boyutlu objektif taşıyorum. Bazen uzun yürüyüşlerle bazen de yarı planlı otomobil yolculuklarıyla ilgimi çeken alanları geziyorum, gerçekten fotoğraflamak istediğim bir şeyle karşılaştığımda kimi zaman ışığın daha doğru olacağı bir zamanda oraya geri dönmem gerekiyor.

Beni bütün bir şehrin manzarasından çok o manzaranın detayları ilgilendiriyor, çünkü bu detayların şehrin içinde olup biten her şeyle ilgili önemli ipuçları taşıdığını düşünüyorum. Yaklaşımımı şöyle bir örnekle netleştirebilirim: Bir insanı önce kot pantolon ve t-shirt giymiş haliyle, sonra da resmi bir üniforma içerisinde fotoğrafladığınızda aynı kişinin iki farklı izlenim yaratan görüntülerine sahip olursunuz. Beni belli bir kişinin farklı izlenimler yaratan görüntülerinden çok birer izlenim kaynağı olarak kot pantolon ve üniformanın tek tek fotoğrafları ilgilendiriyor. Fotoğraflarımda insanlar doğrudan boy göstermekten çok arkalarında bıraktıkları izler veya arkalarına saklandıkları sembollerle yer alıyorlar. Detaylar bütünü, uçup giden şimdiki an geçmişi ve gelecekte olabilecekleri ele veriyor. Fotoğraflarım gerçek hayattan çok farklı değil, her şey izleyicinin zihninde tamamlanıyor.

Erhan Şermet

Erhan Şermet 1968 yılında İstanbul’da doğdu.

İstanbul Lisesinde okuduğu yıllarda izci grubunun fotoğrafçılığını üstlendi. Herkes hazırolda dururken fotoğrafçının serbestçe hareket edebildiğini fark etmesi fotoğrafa olan ilgisini artırdı. AFS bursuyla ABD’de okuduğu yıl içerisinde fotoğraf ve karanlık oda dersleri aldı.

Y.Ü. Endüstri mühendisliğini bitirdi,

İstanbul’da yaşıyor ve fotoğraf projeleri üretiyor.

Önemli Sergi, Çalışma ve Yayımlar:

- ‘Sınırlı – Limited’ Grup Sergisi, İstanbul Fotoğraf Galerisi, 2016;

- ‘Parçalar – İşaretler’ Projesi , İstanbul Fotoğraf Müzesinde kişisel sergi ve kitap yayımı (ISBN 978-605-85148-0-5) – 2014;

- ‘Türkiye’den İzler’, Karma Sergi, 2. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali - Bursa , 2012;

- ‘İstanbul Yaz Sergisi’ Karma Sergi Royal Academy, Sanat Limanı –İstanbul, 2011;

- ‘İstanbul Aile Albümü’ isimli çalışması ‘2010 Avrupa Kültür Başkenti – İstanbul çatısı altında gerçekleştirilen Fotoğraf Geçidi 2010 etkinliklerinde sergilendi, çeşitli şehirleri gezdi ve basıldı , 2009 - 2010;

- PhotoWorld Dergisi (Sayı:8), ‘İran’ Portfolyosu - İstanbul , 2008;

- ‘10.yıl sergisi “ b e n i m a d ı m a p e l ” “ j e m ’ a p p e l l e a p e l ”, Karma Sergi, Fransız Kültür Merkezi - İstanbul , 2008;

- ‘Hayatın Anlamı’ Projesi Fayda Ajans sponsorluğunda albüm olarak basıldı - 2007;

- ‘Natürmort’ – Açık Radyo tarafından düzenlenen Karma Sergi - İstanbul , 2006;

- ‘Komşu’ Karma Sergi, Galeri Apel – İstanbul, 2005;

- ‘Hayatın Anlamı’ Kişisel sergi; Fototrek Sergi Salonu - İstanbul , 2005;

- ‘Bağ3 – Şairin Bahçesi’ Karma Sergi, Galeri Apel - İstanbul, 2003;

- ‘Yaratıcılık ve Travma’ Karma Sergi, Lütfi Kırdar Kongre Salonu – İstanbul, 2003;

- ‘Hasat’ Karma Sergi, Galeri Apel – İstanbul, 2002;

- ‘Gençlik’ Karma Sergi, The British Council, - Ankara, 2001;

- Geniş Açı Dergisi, ‘Genç Soluklar’ özel sayısı (Sayı 20) – ‘İstanbul’da Erken Uyananlar’ projesi seçilerek yayınlandı - İstanbul, 2000;

- Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü - 2000;

- Fotoğraf Dergisi, Sayı 36, Siyah Beyaz İstanbul Portfolyosu - 2000.

ERHAN ŞERMET