İstanbul Fotoğraf Galerisi

BASIN ODASI

İstanbul Fotoğraf Galerisi hakkında yapılacak haber ve duyurularda kullanılacak yazılı ve görsel materyallere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

PANAYIR

Sunan: YUSUF DARIYERLİ

Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi

20 Şubat 2015 Cuma, Saat: 19.30

Yusuf Darıyerli Panayır adlı Fotoğraf Gösteri ile İstanbul Fotoğraf Galerisinde.

Bir taşra geleneği, yaz şenliği: panayırlar üzerine siyah-beyaz bir fotoğraf çalışması

Yusuf Darıyerli’nin çocukluğuna da kapı aralayan, 10 yıldan fazla bir süre devam eden, kitaplaşmış bu çalışma, sanatçının hayatında özel bir yere sahiptir.

Ayrıca sanatçı, Taşra Fısıltıları adlı devam eden projesinden fotoğraf örneklerini bizlerle paylaşacaktır.

Yusuf Darıyerli’nin Panayır Önsözü

Toprak çimen ve gökyüzü arasında, şimdi ve burada olana gözlerimle dokunuyorum. Pehlivanköy’de panayırın içinden tren geçiyor; camında bir çocuk gülünç bir resme bakar gibi gülümsüyor… Kasabadan kasabaya zamansız bir öz arayışında sürükleniyorum. Şu orta yerdeki güleç yüzlü çaycı çocuk; “Çek Abi!.. Fotoğrafımı göndermesen de çek!. Benden sana hatıra olsun!..” diyor, herşeyin bilgece farkındaymışcasına…

Yusuf Darıyerli

Düzce’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Bilgisayar programcısı ve sistem analist olarak çeşitli kuruluşlarda çalıştı. 1990′larda bir yandan fotoğrafla ciddi olarak ilgilenmeye başladı ve 2000 yılında tüm zamanını, enerjisini fotoğrafa ayırmaya karar verdi. Serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta, ağırlıklı olarak belgesel nitelikli, kişisel fotoğraf projeleri yürütmektedir.

Kontak: Sennur Çevik Onan
0530 952 79 73 – 0212 237 36 52
info@istanbul-fotografgalerisi.com

Katip Mustafa Çelebi Mahallesi
Tel Sok. N:8/2 Beyoğlu-İstanbul