İstanbul Fotoğraf Galerisi

BASIN ODASI

İstanbul Fotoğraf Galerisi hakkında yapılacak haber ve duyurularda kullanılacak yazılı ve görsel materyallere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Mobil

Sunan: H-Art Collective

H-ART COLLECTIVE “MOBILE”
Sevil Alkan, İlknur Can, Hakan Çınar ve Emrullah Eyvallah

Fotoğraf Sergisi 14 Kasım – 16 Aralık 2015

Açılış: 14 Kasım 17.30

H-Art Collective “Mobile” sergisi İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde.

Sokak fotoğrafında alternatif yaklaşım “Mobile” fotoğraf sergisi.

Yeni sanat akımı olarak kabul gören mobil fotoğrafçılığın Türkiye’de ki başarılı temsilcilerinden H-Art Collective “Mobile” adlı sergisi ile 14 Kasım – 16 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Galerisi’de izleyici ile buluşuyor.

Fotoğraf çeken mobil cihazlar birincil kullanım alanı dışında; alternatif sanatsal üretim biçimlerinin en son halkası olarak kabul görmüş, yeterliliğini ispatlamış, yeni çağın görsel kültürünün önemli parçalarından biri olmuştur. Tüm dünyayı etkisi altına almış bu yeni akımı temsil eden sergide sanatçıların kentsel yaşam temalı fotoğraflarını göreceğiz.

H-art Collective sokak fotoğrafçılığı alanında mobil araçlarla üretim yapan kollektif bir fotoğraf oluşumdur. 2014 yılında, bu alanda birlikte üretme, dayanışma ve ortak projeler oluşturma amacıyla bir araya gelen Sevil Alkan ve Emrullah Eyvallah tarafından kurulmuş kısa zamanda İlknur Can ile Hakan Çınar dahil olmuştur.

Sokakta fotoğraf çekilmesinin mobil araçlarla icra edilmesi, fotoğraftaki zaman ve mekan öğelerini değiştirmiş, fotoğrafın daha da zenginleşmesini sağlamıştır. H-art Collective, bu alanda icra edilecek özgün çalışmaların ve deneysel yaklaşımların peşindedir. Kollektif, yeni fotoğrafçılarla büyümeyi hedefleyerek, mobil sokak fotoğrafçılığı alanında yenilikçi çalışmalara imza atmayı ve bu deneyimleri diğer fotoğrafçılarla paylaşmayı amaçlamaktadır.

Sergi Hahnemühle'nin kağıt sponsorluğunda basılmıştır.

İstanbul Fotoğraf Galerisi

Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu/İstanbul T: 0530 952 79 73 – 0212 237 36 52

www.istanbul-fotografgalerisi.com

instagram.com/hartcollective