İstanbul Fotoğraf Galerisi

BASIN ODASI

İstanbul Fotoğraf Galerisi hakkında yapılacak haber ve duyurularda kullanılacak yazılı ve görsel materyallere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL FOTOĞRAF GALERİSİ

Sunan: NİSAN ETKİNLİK BÜLTENİ

YÜCEL ZORLU / KÜÇÜK SURİYE
FOTOĞRAF GÖSTERİSİ & SÖYLEŞİ
03 NİSAN CUMA SAAT: 19.30

Suriye’de 2011 yılında başlayan iç savaşın ardından çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilerin sayısı her geçen gün artıyor. Resmi kaynakların son verilerine göre Türkiye’nin sınır ve büyük kentlerinde ki göçmen nüfusu 1 milyon 850 bin civarında. Bu rakamın kayıt dışı mültecilerle beraber 2 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Bu sayının bir bölümü çadır kentler olarak bilinen kamplarda, büyük bir bölümü ise sınır ve metropol kentler de yaşıyor.

FURKAN TEMİR
FOTOĞRAFA GENÇ BAKIŞ-3
PORTFOLYO SUNUMU & SÖYLEŞİ
10 NİSAN CUMA SAAT: 19.30

Genç fotoğrafçı arkadaşların üretimlerini paylaşmalarına katkı sağlamak ve kendilerini ifade edebilecekleri bağımsız bir sanat ortamı oluşturmak amacıyla düşünülmüş bir etkinliktir.
Fotoğrafa Genç Bakış etkinliğimizin bu ay ki konuğu, fotoğraf projelerinin yanı sıra video çalışmalarıda bulunan İstanbul Üniversitesi sinema bölümü öğrencisi Furkan Temir.
Fotoğrafa başlama süreçi ve etkileri, gelecek hedefleri ve beklentileri üzerine fotoğraflar eşliğinde söyleşi gerçekleştirecek.

TİMURTAŞ ONAN
GEZİ’Yİ HATIRLAMAK / FİLM GÖSTERİMİ
18 NİSAN CUMARTESİ
SAAT: 17.30 TEKRARI 19.30

İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nde en iyi belgesel ödüllü alan “Gezi’yi Hatırlamak” film gösterimine tüm fotoğraf ve sinema sevenleri bekliyoruz.
Geziye katılmış kişilerin anılarından bir bellek oluşturmak amaçı ile direnişi süresince parkta kalan ve bu sürece tanık olan 18 arkadaşın geziye dair anıları ve farklı düşünce yapısına sahip insanların bir araya gelerek yarattıkları komün hayatın onlara hissetirdikleri üzerine röportajlardan oluşan 53 dakikalık bir belgesel.