İstanbul Fotoğraf Galerisi

BASIN ODASI

İstanbul Fotoğraf Galerisi hakkında yapılacak haber ve duyurularda kullanılacak yazılı ve görsel materyallere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

IŞIK VE GÖLGE

Sunan: TİMURTAŞ ONAN FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Fotoğraf Gösterisi

17 Şubat, Salı 19.30

Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan’ın ilk üç dönem Işık ve Gölge atölye katılımcılarının siyah beyaz fotoğraflarından oluşan gösterisine tüm sanatseverleri bekliyoruz.
Işık ve gölgenin fotoğrafı nasıl beslediğini görebilmek zaman ve çaba gerektiren bir beceri. Bizlerin, Işık Gölge ekibi olarak Timurtaş Onan ile yaptığımız çalışmalarda bu etkiyi tanıyabilmek ve kullanabilmek için uzun bir yol yürüdüğünü düşünüyorum. Sabahın erken ışıklarıyla başlayan, İstanbul’un ince zarif sokaklarından, yıllara ve değişime rağmen ayakta durmayı başarabilmiş asil yapılarından, yaşadıkları semtin rengini taşıyan insanlarından, her semtin tadından, tınısından gün batımına doğru geçilen bir yol. Tarihin, kültürün, insanın, fotoğrafladığın “an”a ne değer kattığını sorgulamayı öğrendiğimiz, saygı göstermeden ve sevmeden fotoğraf çekilemeyeceğini öğrendiğimiz bir yol. Timurtaş Onan’la fotoğrafı, müziği, sinemayı ve yaşadığımız şehri tekrar gördük, daha başka sevdik. Sonsuz özverisine, fotoğraf uğraşımıza kazandırdığı büyülü dokunuşa teşekkürü borç biliriz.

Işık & Gölge Atölyesi Grubu adına Eser Belül

Katılımcılar: Münevver Antczak, Ayşe Baranok Köse, Nalan Başkır, Eser Belül, Mehmet Naci Demirkol, Ümran Engin, Şebnem Ergezer, Agop Ezgilioğlu, H. Çağla Mazlum, Okan Özbilen, Gülşah Sarıtaş Keskinel, Özlem Uçarkuş, Elif Yılmaz